Domácí klimatizace

Řešením pro zajištění a udržení příjemné teploty v parném létě i chladné zimě, může být domácí klimatizace, která může vzduch nejen ochladit, ohřát, ale i zbavit nadbytečné vlhkosti.

Kromě zřejmé funkce chlazení, ohřevu teploty a udržení teploty v místnosti, umí klimatizace čistit vzduch od prachu a nečistot a zbavuje ho rovněž přebytečné vlhkosti. Aby klimatizace mohla plnit všechny tyto funkce, je stejně jako u jiných zařízení třeba provádět pravidelnou údržbu, a to ideálně před používáním, tedy letní sezónou. Pokud není klimatizace pravidelně čištěna, rozmnožují se v ní mikroorganismy, které se s proudem vzduchu dostávají do místnosti, což může vést k šíření některých druhů onemocnění.

Domácí klimatizace

Klimatizace se obecně dělí na:

Pevnou klimatizaci

Pevná klimatizace může posloužit nejen v období horkých letních měsíců pro ochlazení místností, ale i v nízkých mrazivých teplotách, kdy slouží jako levný zdroj tepla, jelikož se jedná o tepelné čerpadlo. To se může hodit i ve studeném létě, chladných jarních ránech, či podzimních večerech. Není sice plnohodnotnou náhradou topení, ale poslouží skvěle jako doplňkový ohřívač. Umí vytvořit takové tepelné podmínky, které budou nanejvýš komfortní. Okolní prostředí tak bude mít správnou teplotu i vlhkost.

Pevná klimatizace je určena pro stálé použití a skládá se ze dvou částí: vnitřní a venkovní jednotky, které spojuje měděné potrubí přivádějící chladivo. Vnější jednotka, kterou tvoří hlučnější kompresor, kondenzátor a další komponenty, je umístěna z venkovní strany domu, například na fasádě. Vnitřní klimatizační jednotka se skládá z ventilátoru a výparníku a instaluje se přímo v místnosti. Tento systém se řadí k technicky nejlepším klimatizačním systémům vhodných do rodinných domů. Hlavní výhodou Multi – Split systémů je jednak snazší instalace a úspora prostoru pro venkovní jednotku, ale i úspora elektrické energie. Tento systém domácí klimatizace rovněž umožňuje kombinovat více typů vnitřních jednotek (nástěnných, parapetních, mezistropních, kazetových).

Mobilní klimatizaci

Mobilní klimatizace jsou levnějším řešením, které na rozdíl od pevné klimatizace vykazují vyšší hlučnost, které se nelze zbavit. Dále je třeba v případech mobilní klimatizace řešit odvod teplého vzduchu, aby klimatizace byla účinná.

Kontaktujte nás pro více informací o možnostech a variantách domácí klimatizace.

Komfortní teplota po celý rok.

Kontaktujte nás pro více informací o možnostech a variantách domácí klimatizace.

Kontaktujte nás Nezávazná poptávka