Recenze dřevostavby Wood system

20. 12. 2016

Jde to!!! I v dnešní době,  i v české kotlině!
Jen několik málo týdnů budete s otevřenými ústy sledovat svůj rostoucí dům, pečlivé řemeslníky a neskutečný pořádek na stavbě. My máme za tři měsíce od prvního položeného trámu klíče v kapse a úsměv na tváři. Když jsme obvolávali klienty při výběru stavební firmy, honilo se mi hlavou, zda to jsou reální lidé, nebo jsou najati, aby Woodsystem chválili. Všichni byli spokojeni a říkali nám totéž: "Jděte do toho s Woodsystemem, my jsme byli opravdu spokojení." A tak jsme do toho tedy šli.
Jak vše probíhalo?
Tak hladce, že se nám nechtělo věřit, že to vůbec je u stavby domu možné. Nejsme stavařinou ani políbeni a přesto nám dům všichni (i profesionálové) chválí. Vše začalo před více než dvěma lety - vymyslet si v hlavě přesnou podobu domu, s projektantem ji dát na papír a vyběhat povolení. Tato část nijak snadná ani rychlá nebyla - úřední šiml pracuje stále stejně pomalu a hloupě. Rozhodně to byla nejdelší fáze - shánět podklady a čekat na rozhodnutí a papír "Stavba povolena". S místními řemeslníky (i zde jsme měli opravdu šťastnou ruku na výběr dodavatelské firmy) připravit základovou desku trvalo dva měsíce a pak to začalo...
My si užívali šumavské jaro, když nám volal kamarád, že nám už stojí dům se střechou, okapy a střešními okny. Byli jsme pryč jen 4 dny! Všechny party, pod vedením pana Pošvice, byly více než jen mistry ve svém oboru. Pracovali od rána do večera, byli neskutečně slušní, vždy milí a s jakýmkoli dotazem volali a vše ihned konzultovali. U práce přemýšleli a to, jak čisto a uklizeno měli v domě i kolem něj mi vždy vyrazilo dech. Navíc byli ochotní a vstřícní k našim dotazům i návštěvám na stavbě s naším dvouletým zvědavým synkem. Když to takto bylo u první party fasádníků pana Dohnala, mysleli jsme že to byla je vyjímka mezi českými standardními řemeslníky. Prostě tihle jsou fakt úžasní, ale co bude dál?
SDK konstrukce a izolace - hodně moc těžké práce, hodně dní na stavbě a neskutečný pan Chvála. Se vším si poradil, vše vysvětlil, navrhoval vylepšení - zkrátka další šikovný, komunkativní a pečlivý člověk z Woodsystemu. S ním byla radost cokoli řešit a nad jeho trpělivostí a lidským přístupem nezbývá než smeknout. V této fázi už jsme věděli, že jsme firmu vybrali dobře. Že se prostě dá i stavařina dělat poctivě, v termínu a precizně. Svěřili jsme se do rukou pana Suchého a jeho lidí a bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme udělali. I dál totiž vše pokračovalo stejně - instalatéři, truhláři, malíři, elektrikář pan Hrnčíř (kterému jsem čerstvě po nastěhování volala v neděli večer, když jsem neuměla nahodit proud) - prostě co člověk na stavbě, to řemeslník, který se dnes opravdu špatně hledá. Samotné předání s podrobným vyúčtováním méně a víceprací bylo dalším neskutečným okamžikem. Vše v naprostém pořádku, do poslední koruny spočítané a vypracované. Setkání se stále usměvavým panem Suchým je milé vždy, i když vám předá poslední fakturu :-D
Nechci zapomenout na lidi vytvářející zázemí, jako paní Hana nebo pan Černý (s nímž jsme vše dávali dohormady přes stavbou a měli milión dotazů a změn v projektu) i oni jsou z planety Woodsystem = ochotní, milí a profesionální. Nevím, jak to pan Suchý dělá, ale na všech pozicích má opravdu špičkové lidi. Nejen profesně ale i lidsky. To je neskutečně příjemné a tak i my budeme dalším případným klientům říkat: "Jestli chcete stavět, vyberte si Woodsystem a klidně jeďte na dovolenou."Možná si budou myslet, to co my - že jsme najatí panem Suchým :-D Najatí jistě ne, ale vděčni mu jsme.
Nejen za krásný dům, který se každému líbí. Ale i za to, že svou práci dělá někdo takto poctivě, slušně a precizně.
Prostě to jde!!! I dnes!  I v české kotlině!
Děkujeme.

Eva Cíglerová a Petr Musil Benešov

Dejte na reference
WOOD SYSTEM

Staňte se našimi spokojenými zákazníky i Vy.

Kontaktujte nás Nezávazná poptávka