MONTOVANÉ Dřevostavby 
Wood System

Stavíme rodinné domy na klíč dle individuální projektové dokumentace. Dům Vám můžeme předat i ve zvoleném stupni rozpracovanosti.

  • Dům bude dle individuální projektové dokumentace, dle Vašich představ.
  • Používáme certifikované materiály ověřených dodavatelů.
  • Řešení domu uzpůsobíme Vašim cenovým požadavkům.
  • Váš dům vybavíme moderními technologiemi pro úsporný provoz.
  • Váš dům postavíme kvalitně a rychle.
  • Životnost dřevostavby je minimálně 70 let.

Konstruční systémy Realizace

Konstrukční systémy

Rámová nosná konstrukce

Rámová konstrukce je běžným a tradičním typem stavebního systému dřevostavby.

Mezi největší výhody rámových konstrukcí patří mimořádná variabilita, která umožňuje vytvořit jakýkoliv interiér dle přání investora. Výstavba rámové konstrukce je velice rychlá a flexibilní, jednotlivé stavební prvky jsou lehké, snadno se přepravují a není zapotřebí žádné těžké techniky. Veškeré tesařské práce a montáž dřevěných prvků probíhají až na místě, díky čemuž lze ještě částečně provádět změny v započaté stavbě.

Více o konstrukčním systému

Panelová
výstavba

Panelovou výstavbou uspokojíme zákazníky milující připravenost, preciznost a rychlost!

Dřevostavby realizované technologií sendvičového panelu jsou určeny především pro zákazníky, kteří vědí, jak chtějí bydlet a v domě žít, chtějí svoje požadavky a přání předat a o více se nestarat, požadují rychlost a preciznost a ocení možnost stavět dům přes zimu.

Panelová výstavba znamená, že zjištěná přání a požadavky investora převedeme do řeči techniků, do přesné výrobní dokumentace. Na jejím základě se provede maximální část stavebních operací v klimatizované hale a na staveništi dojde pouze k montáži a finální kompletaci.

Více o konstrukčním systému

Rozsah dodávky

Hrubá stavba Dřevostavby

Jste šikovní a chcete si dokončit svůj vysněný dům svépomocí? Pak je velmi důležité zachování daných stavebních principů.

Hrubá stavba dřevostavby a její minimální rozsah je dán mimo jiné technologií, kterou firma pro realizaci dřevostavby používá. Tento rozsah lze v návaznosti na požadavcích zákazníka rozšířit i o další činnosti a dodávky – dle individuální domluvy.

Více informací

Nejčastější provedení

Dřevostavba k dokončení

Častým provedením montované dřevostavby je dokončení stavby do fáze stavby k dokončení. 

Stavba montované dřevostavby k dokončení  je realizována od základové desky přes hrubou stavbu dřevostavby až do fáze k posledním dokončovacím pracím, kterými jsou montáž  podlahových krytin, obkladačské práce, obložkové zárubně s dveřmi do interiéru.

Více informací

DřevoStavba
na klíč

Rozhodnutí investora nechat si postavit rodinný dům na klíč znamená, že dům bude realizován k okamžitému nastěhování.

Stavba rodinného domu - dřevostavby bude realizována od základové desky k poslednímu prvku s maximální péčí, proškoleným týmem pracovníků a precizním řízením výstavby, a to v maximálně krátké době.

Více informací

Projektová dokumentace

realizujeme dřevostaby dle individuální projektové dokumentace.

Protože víme, že na každém detailu Vašeho nového domova záleží, vytváříme díky vlastnímu týmu projektantů a architektů pro každý navrhovaný dům realistický 3D model. Tento model je věrnou digitální kopii Vašeho budoucího domu včetně interiéru a terénu vymodelovaného na základě přesného bodového zaměření Vašeho pozemku. Díky tomu si můžete ve svém budoucím domě projít ještě před stavbou a lépe si představit, jak bude vypadat a fungovat. Dokážeme Vám dokonce s vysokou přesností říct, kam budou dopadat sluneční paprsky každou minutu každého měsíce v roce. Součástí celé před stavební přípravy je i profesionální návrh kuchyně, který je následně zakomponován do celkové studie domu.

Wood System nejsou jen dřevostavby

Pro naše dřevostavby nabízíme řadu doplňkových služeb, které oceníte během stavby, nebo si jejich výsledku budete užívat v hotovém domě mnoho let.

Stavební povolení

STAVEBNÍ POVOLENÍ

Vyřízení stavebního povolení a ohlášení stavby je komplexní služba zahrnující nejen samotné vedení stavebního řízení či ohlášky na stavebním úřadě, ale i veškeré činnosti a úkony související.

více o stavebním povolení

Pergoly

PERGOLY

Dřevěná pergola nejenže zkrášlí vaši zahradu, ale poskytuje příjemné zastínění v době horkých dní a možnost relaxace a odpočinku. Je místem, kde můžete od jara do podzimu nerušeně odpočívat chráněni před ostrým sluncem nebo případným deštěm a stále pobývat v prostředí zahrady.

více o pergolách

Nucené větrání

NUCENÉ VĚTRÁNÍ

Nabízíme komplexní řešení větrání pro rodinné domy systémem Aereco, který reaguje na změny vnitřní vlhkosti a umožňuje tak přizpůsobit větrání okamžitým potřebám, protože každá místnost má v jinou dobu jinou relativní vlhkost a jinou potřebu větrání.

více o nuceném větrání

Rekuperace

REKUPERACE

Moderní výstavba rodinných domů stále více směřuje k pasivnímu domu, tzn. správně navrženému, zateplenému a utěsněnému domu, který vyžaduje při dosažení všech uvedených požadavků na těsnost a tepelnou izolaci domu také správné větrání. Toho může být docíleno klasickým větráním otevřenými okny, jinými opatřeními (větráky, nucenou ventilací přes okna…) nebo řízeným větráním s rekuperací tepla.

více o rekuperaci

Test neprůvzdušnosti

TEST NEPRŮVZDUŠNOSTI

BLOWER DOOR TEST, nebo-li test vzduchotěsnosti se využívá především u nízkoenergetických a pasivních domů, při kterém se měří vlastnosti obálky stavby. Vzduchotěsnost je schopnost stavebního prvku, materiálu, stavby atd. propouštět vzduch.

více o testu

Termovizní měření

TERMOVIZNÍ MĚŘENÍ

Ověření tepelně-izolačních vlastností obvodového pláště domu provádíme profesionálním termovizním měřením. Možnost měření i jiných stavebních objektů, včetně zpracování odborného posudku.

více o měření

Domácí klimatizace

DOMÁCÍ KLIMATIZACE

Řešením pro zajištění a udržení příjemné teploty v parném létě i chladné zimě, může být domácí klimatizace, která může vzduch nejen ochladit, ohřát, ale i zbavit nadbytečné vlhkosti.

více o klimatizaci

Montovaná dřevostavba a její výhody

Montované dřevostavby se řadí mezi stále oblíbenější formu výstavby domů. Princip montovaných domů spočívá v tom, že se konstrukce domu montuje ve specializované výrobní hale, nikoliv přímo na staveništi jako tomu bývá u letmé montáže. Velkou výhodou oproti výstavbě domů ve formě letmé montáže na staveništi jsou neměnné klimatické podmínky ve výrobních halách, kde je stálá teplota a vlhkost, tím pádem je celá konstrukce chráněna od nepříznivých venkovních klimatických vlivů.

Ve výrobní hale se zhotoví takzvaná sendvičová panelová konstrukce. Skladba sendvičové panelové konstrukce se mění v návaznosti na konkrétním typu zvolené konstrukce. Panelová konstrukce může být difuzně uzavřená nebo difuzně otevřená.

V případě difuzně uzavřené konstrukce je v jejím jádru sušené řezivo KVH vyplněné tepelnou izolací, následuje opláštění konstrukční deskou a ochrana proti proniknutí vlhkosti do konstrukce v podobě parotěsné fólie.

Difuzně otevřenou konstrukci tvoří v jádru rovněž KVH řezivo, tepelná izolace, následuje dřevovláknitá deska a OSB deska tloušťky 18 mm.

V obou typech konstrukcí je možné do sendvičových panelů usadit rámy oken a vchodových dveří. Po zhotovení sendvičové konstrukce následuje její kontrola ve výrobní hale, popis jednotlivých dílů čísly dle pořadí, v jakém mají být panely smontovány na staveništi následný převoz na místo určení. Na staveništi panely smontují zkušení pracovníci na zhotovenou základovou desku opatřenou pásy hydroizolace v místech, kde budou panely usazeny. Následuje montáž vaznicového, případně vazníkového typu krovu, stavba komínu, pokládka vybrané střešní krytiny, montáž okenních a dveřních výplní. K dokončení exteriérových prací domu zbývá u difuzně uzavřené konstrukce nalepení fasádního polystyrenu, natažení lepidla a finální fasádní omítky. U difuzně otevřené konstrukce, kde se polystyren nepoužívá, následuje pouze natažení lepidla a fasády.

Vnitřní práce v montovaných dřevostavbách probíhají téměř totožně jako při letmé montáži. Pracovníci na stavbě zhotoví z konstrukčních profilů obvodové stěny a příčky dle projektové dokumentace, následují rozvody vody a elektřiny, montáž sádrokartonových, případně sádrovláknitých desek, pokládka podlahové hydroizolace, betonáž podlah a výmalba domu.

Na základě požadavků zákazníků po předchozí konzultaci s firemním technikem je možné sendvičovou konstrukci upravit, nicméně musí stále splňovat veškeré požadavky nízkoenergetických domů a předpisy týkající se montovaných dřevostaveb. Změněny mohou být použité materiály dle aktuálních možností trhu, případně specifických přání zákazníků.

Sendvičové panely je možné použít pro stavbu všech typů domů, ať už pro pro bungalovy s různými typy střech, podkrovní domy se sedlovými a šikmými střechami, podkrovní domy s plnohodnotnými patry a plochými střechami apod.

Mezi hlavní výhody montovaných dřevostaveb patří nízké náklady na vytápění a provoz domu, rychlost a preciznost zhotovení, výborné zvukově izolační vlastnosti, eliminované nepříznivé klimatické podmínky při výrobě, variabilita dispozičního řešení domu a použitých materiálů.

Wood systemje sázka na jistotu

Vztah se zákazníky zakládáme na vstřícném a přátelském přístupu, spolehlivosti a naše reference mluví za nás. Neváhejte se na nás obrátit s Vašimi dotazy.

Kontaktujte nás Nezávazná poptávka