Recenze dřevostavby Wood system

28. 03. 2012

Pro stavbu energeticky úsporného domu od firmy WOOD SYSTEM jsme se rozhodli, protože jsme potřebovali rychlé a levné bydlení s úsporným provozním režimem. Našemu rozhodnutí předcházelo několik návštěv firemních staveb v regionu Českomoravské vysočiny. Reference spokojených zákazníků splňovaly naše představy o bydlení a jen nás utvrdily v našem závěru. Po konzultaci s majitelem firmy panem Suchým jsme zvolili přízemní nepodsklepenou variantu s garážovým dvoustáním. Zastavěná obytná plocha 144 m2.
Vnitřní členění: společenská místnost, oddělená barovým pultem od kuchyně s jídelním koutem, dále ložnice + 3pokoje, koupelna, WC a technická místnost, ve které je pračka, elektro kotel a vodárna. Vše je propojeno centrální chodbou, která vyúsťuje v předsíň ke vchodovým dveřím. Jediným zdrojem energie je elektřina. Topení je podlahové; pouze v koupelně je nástěnný žebřík a v zádveří chodby klasický radiátor. Než klesne venkovní teplota pod bod mrazu, stačí k vytápění interiéru kachlová kamna na měkké dřevo, která jsou dominantou společenské místnosti. Ve zmíněném domku bydlíme pátý rok. Roční spotřeba el. energie se pohybuje v rozmezí 5.200- 5.700kWh, což je finančně vyjádřeno 19.000- 21.000 Kč. Čerpáme totiž zvýhodněný tarif.
Bydlení je velmi příjemné. Výborné tepelně izolační vlastnosti obvodových stěn zaručují v zimě malý únik tepla; v létě se naopak místnosti nepřehřívají.

Mám-li shrnout výhody bydlení od firmy WOOD SYSTEM, jsou následující:

  • rychlá realizace stavby (5 měsíců)
  • vysoká variabilita provedení
  • možnost spoluúčasti investora při stavbě
  • korektní jednání managmentu
  • kvalitní provedení prací
  • nízké pořizovací náklady
  • výborné tepelně akustické izolační vlastnosti

Nic z toho, co jsem uvedl není vymyšleno, jen jsem popsal realitu. Proto bych chtěl zástupcům firmy ještě jednou poděkovat a popřát mnoho stejně spokojených zákazníků.

František Zvěřina Třebíč

Dejte na reference
WOOD SYSTEM

Staňte se našimi spokojenými zákazníky i Vy.

Kontaktujte nás Nezávazná poptávka